Tre të zhdukur nga përmbytjet në Zvicër

June 22, 2024

Reshjet e shiut në kantonin zviceran të Valais kanë shkaktuar përmbytje të rënda.

Si shkak kanë mbetur të izoluar banorët në destinacionin turistike të Zermatt.

Reshjet e vazhdueshme dhe bora e shkrirë kanë çuar në përmbytje të konsiderueshme në kantonin zviceran të Valais.

Tre persona janë zhdukur pasi përmbytjet përfshiu qytetin juglindor zviceran, Misox në luginën alpine të Graubunden.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Salih Murat: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

Next Story

Domi: Qeveria e Re e Maqedonisë mike e Putinit dhe Vuçiçit (VIDEO)

Latest from Lajme

Go toTop