Kryeparlamentari Gashi priti në takim presidentin Begaj: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

June 13, 2024

Presidenti Bajram Begaj është takuar këtë të enjte në Shkup me kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë së Veritu, Afrim Gashi. Begaj bën me dije se mes të dyve është diskutuar për “rëndësinë e mësimeve të së kaluarës dhe për të ardhmen që duam të krijojmë së bashku”.

“Angazhimi ynë është i fortë për të lënë një trashëgimi të pasur miqësie për brezat e ardhshëm dhe për të shtyrë përpara integrimin tonë euro-atlantik. Besoj se rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla!”, njoftoi në rrjetet sociale kreu i shtetit.

Pas Gashit, Begaj pritet të takohet edhe me kryeministrin në detyrë të RMV-së, Talat Xhaferi dhe me ish-Presidentin Stevo Pendarovsi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Osmani takoi Papadopulon

Next Story

Vendos Gjykata Civile në Shkup, Qani Nesimi mbetet myfti i Tetovës

Latest from Lajme

Go toTop