Haradinaj: Vendimi për themelimin e Ushtrisë, trashëgimi e brezit të UÇK-së

June 12, 2024

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova duhet të angazhohet për anëtarësim në NATO.

Haradinaj e quan trashëgimi të brezit të UÇK-së vendimin për themelimin e Ushtrisë.

“Vendimin për themelimin e Ushtrisë së Kosovës e konsideroj trashëgimi të brezit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Tani duhet të angazhohemi për anëtarësim në NATO. Djemtë e vajzat më të mirë janë në Ushtrinë dhe Policinë tonë.

Më bëtë krenar!”, ka thënë Haradinaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Filipçe: LSDM është në një moment kritik, por besoj në ndryshime dhe rinovim

Next Story

Деари избори пласман на главниот турнир, третиот носител го совлада Србљак

Latest from Lajme

Go toTop