Deri të mërkurën mot me diell dhe i ngrohtë, në disa vende me temperatura deri 40 gradë

June 9, 2024

Deri të mërkurën do të mbajë mot me diell dhe shumë ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Temperatura e ditës kudo do të jetë mbi 30, ndërsa në disa vende do të arrijë deri 40 gradë.

Në orët e pasdites, sidomos nesër, do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të reshjeve të dendura shiu dhe bubullima.

Moti sot me diell dhe shumë ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor. Pasdite do të ketë paraqitje të izoluar të reshjeve të rrëmbyeshme afatshkurtër dhe
bubullima. Temperatura maksimale do të lëvizë nga 29 deri në 36 gradë.

Moti në Shkup me mot me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare, me erë të lehtë nga drejtimi juglindor dhe temperatura deri 35 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Në Beograd mbahet “kuvendi gjithëserb” i Serbisë dhe Republikës Serbe

Next Story

Мотоциклист прегази жена во Скопје, таа почина на лице место

Latest from Lajme

Go toTop