Мотоциклист прегази жена во Скопје, таа почина на лице место

June 9, 2024

На 08.06.2024 околу 12.20 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на бул.„Крсте Мисирков“ во близина на крстосницата со бул.„Гоце Делчев“ во Скопје моторцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки управувано од Е.С.(26) од Скопје удрил во пешакот А.И.(74) од Скопје.

Од здобиените повреди на местото на несреќата починала А.И., а од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт. Со телесни повреди се здобил моторциклистот констатирани во приватна болница во Скопје.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Deri të mërkurën mot me diell dhe i ngrohtë, në disa vende me temperatura deri 40 gradë

Next Story

Kilian Mbape nuk shfaqet në stërvitjen e fundit, mungojnë edhe Tçuameni e Rabiot

Latest from Вести

Go toTop