Нова свадба во британското кралско семејство- се женеше војводата од Вестминстер

June 7, 2024

Оливија Хенсон на својата венчавка со Војводата од Вестминстер стигна со лимузина што е обичај за свадбите во англиското кралство семејство.

Хенсон е новата Војводка во семејството, а нејзиниот 33-годишен сопруг, Војводата Хју Гросвенор има проценето богатство од 10,4 милијарди фунти.

Младоженецот е кум на најмладите принцови Џорџ и Арчи, синови на престолонаследникот Вилиам. Кралското семејство беше присутно на свадбата на 7-миот по ред Војвода од Вестминстер, а отсуствуваше принцот Хари.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Топлотен бран на Кипар, температурите се искачуваат до 44 степени

Next Story

Ulet çmimi i benzinës

Latest from Вести

Go toTop