Kosovari ther me thikë bashkëshorten në Austri

June 3, 2024

Një 37-vjeçar nga Kosova mësohet se ka sulmuar dhe e ka plagosur me thikë gruan e tij në Pongau mbrëmjen e së shtunës. Më pas ai u largua nga banesa në të cilen jetonin së bashku.

“32-vjeçari ka telefonuar në numrin e urgjencës dhe ka treguar për rastin e ndodhur, ka thënë policia austriake, raporton “Krone Zeitung”.

Më të arritur policia dhe emergjenca në vendin e ngjarjes, gruaja u dërgua në Klinikën Schwarzach nga Kryqi i Kuq.

Disa orë më vonë burri u kthye në banesën e tij dhe aty u arrestua nga policia. Prokuroria publike ka urdhëruar që shtetasi kosovar të transferohet në burgun e Salzburgut.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Venko Filipçe hyn në garë për lider të ri të LSDM-së

Next Story

Гаши ја одржа првата редовна координација во новиот собраниски состав

Latest from Lajme

Go toTop