Vesna Bendevska nga ZNAM, do të jetë ministre e Drejtësisë

May 28, 2024

Deputetja dhe bartësja e listës zgjedhore nga partia ZNAM, Vesna Bendevska, do të jetë propozim për ministre të re të Drejtësisë, mëson Zhurnal.

Në negociatat, partia e Maksim Dimitrievskit pati mundësinë të udhëheqë dy ministri (të Drejtësisë dhe atë për Administratë).

Në zgjedhje, Bendevska ishte bartëse e ZNAM në njësinë zgjedhore 5 dhe mori vota të mjaftueshme për t’u bërë edhe një herë deputete.

Ish-deputetja e LSDM-së deri para pak kohësh ishte kryetare e Komisionit për Parandalim dhe Luftim të Diskriminimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë uron Afrim Gashin për zgjedhjen si kryeparlamentar

Next Story

OBSH ngre alarmin: Rafah mund të mbetet edhe pa spitalin e fundit nëse vazhdojnë sulmet izraelite

Latest from Ballina

Go toTop