Fansat e zjarrtë të Eurosong e duan David Dreshaj përfaqësues të Malit të Zi

“Ai është këngëtar shqiptar nga Podgorica dhe ka studiuar për kanto, kitarë dhe piano e ka plot hite”- Kështu shkruan mes të tjerash një nga faqet më të njohura të rinisē dhe fansave të zjarrtë të Festivalit Eurosong e ku lakon për të disatën herë me radhë emrin e David Dreshaj që mund të ishte një artist adekuat për të përfaqësuar shtetin e Malit të Zi në këtë kompeticion më të madh evropian. Madje fansat e shumtë të festivalit të madh e rendsin atë si emër kryesor dhe pretendent pë super sukses, por më pas përmendin edhe një emër tjetër po shqiptare siç është Enisa Nikaj. Deri tani artisti plot talent David Dreshaj nuk ka shprehur publikisht ndonjë dëshirë që një ditë të përfaësojë Malin e Zi në Eurovision, por fansat e shumtë dhe të huaj duan ta shohin atë nē njē skenë kaq të madhe dhe janë të bindur se ai ēshtë këngëtari i denjë. Ne urojmë që pas super projekteve që pēr 24 orë rrëmbejnë miliona shikime dhe kthehen në hite ta shohim edhe në skenën e një festivali të tillë e nëse jo Malin e Zi mund të përfaqësojë Kosovën, apo Shqipërinë.