Kandidati për kryeministër/ Si ka punuar deri më tani Xhaferi: Kam plotësuar detyrat komfor obligimeve të definuara me ligj

December 11, 2023

“Atë çfarë e kam bërë unë kam bërë punën që janë përcaktuar me ligj. Nuk mendoj se kam bërë diçka specifike, por kam plotësuar detyrat komfor obligimeve të definuara me ligj”.

Kështu është shprehur Talat Xhaferi, kryetari i Kuvendit i cili është propozuar nga BDI për të bartur edhe postin e kryeministrit shqiptar në 100 ditëshin e Qeverisë.

Ai tha se postin pritet ta marrë më 28 janar.

“Qeveria teknike është e lidhur me zgjedhjet parlamentar, dhe kjo nënkupton se kur ju numëroni mbrapsht, kjo i bie 28 janar”, tha Xhaferi në ClickPlus në TV21.

I pyetur se kur duhet të japë dorëheqje kryeministri Dimitar Kovaçevski, Xhaferi me përgjigje:

“Krejt varet prej procedurave”.

Previous Story

Zëvendës drejtori Hasani: Intelegjenca artificiale do të përmirësojë analizën e rrezikut në Doganë

Next Story

Si shkon procedura dhe kur do të zgjidhet kryeministër? Flet Talat Xhaferi

Latest from Ballina

Go toTop