Boksieri 22 vjeçar shpartallon keq serbin në ring/ Fitore e rradhës për Ari Avdimetaj

November 27, 2023

Boksieri deçanas që jeton në Belgjikë, Ari Avdimetaj ka treguar edhe një herë forcat në boksin profesional duke triumfuar me lehtësi kundër një boksieri serb.

22 vjeçari, Ari Avdimetaj ka fituar në meçin kundër 35 vjeçarit, Slajdjan Dragisic nga Vranja. Meçi ka zgjatur 6 runde ku dy nga ta Avdimetaj e ka treguar sukses të jashtëzakonshëm duke e rrëzuar dy herë kundërshtarin serb.

Për ta parë meçin ishin pjesëmarrës rreth 200 shqiptarë në këtë event boksi.

Hyrja në arenë ishte spektakulare pasi që u përcoll me këngën që tashme mbush zemrat e çdo shqiptari “Mora fjalë”.

Kjo garë ishte organizuar nga “12 Rounds Promotion” në qytetin Charlorio të Belgjikës.

Fitorja ndaj një serbi nuk është hera e parë për Ari Avdimetaj. Në shkurt të këtij viti, Avdimetaj kishte boksuar kundër serbit, Marko Nastic, duke përfunduar me fitore.

Previous Story

‘Pse po rren’ vjen nga Timo pas disa projekteve të suksesshme

Next Story

“Is this Love” nga Egzon një këngë dhe klip unik

Latest from Sport

Go toTop