Shqiponja midis Turqisë, goli kundër Antalyaaspor për Afrim Bunjaku, Valon Ethemi shfaqet i jashtëzakonshëm

Në ndeshjen e fundit të Istanbulport kundër Antalyaaspor një lojë jashtëzakonisht të shkëqyer ka treguar edhe futbollisti nga Tetova, Valon Ethemi i cili edhe ka shënuar gol, të cilin sipas tij ia ka kushtuar policit kosovar Afrim Bunjaku të vrarë në aksionin terrorist serb vetëm pak ditë më parë.

Valon Ethemi në këtë lojë ka shkëlqyer si zakonisht sepse gjithnjë po tregon nivel të lartë të futbollit duke u ranguar kështu në rangun e yjeve botërore të futbollit pas një suksesi tashmë të treguar në disa ekipe ku edhe ka luajtur.

Për të parë golin e dhënë nga Ethemi dhe shqiponjën e bërë pas golit, ndiq videon: