Manchester United refuzon ofertën për Sancho nga Dortmund

Manchester United thuhet se ka refuzuar një ofertë nga Borussia Dortmund për të marrë Jadon Sancho në huazim.

Reprezentuesi anglez u largua nga skuadra e Bundesligës për në ‘Old Trafford’ në verën e vitit 2021, me një tarifë prej 75 milionë paundësh.

Ai konsiderohej të ishte një nga talentet e rinj më emocionues në futbollin botëror në atë kohë, por gjërat nuk kanë luajtur ashtu siç ishte planifikuar në Manchester për ish-yllin e akademisë së Cityt.

Sancho shënoi vetëm pesë gola në një sezon të parë të goditur nga dëmtimet me ‘Djajtë e Kuq’, me atë rezultat që u rrit vetëm në shtatë sezonin e kaluar pasi ai u ‘dënua’ nga Erik ten Hag gjatë pushimit të Kupës së Botës dhe u detyrua të stërvitej larg pjesa tjetër e skuadrës së parë.

‘Daily Star’ raporton se Dortmundi tani ka pyetur për një rikthim të mundshëm në Gjermani për Sanchon në një marrëveshje të gjatë sezoni, por kjo qasje është bërë e shkurtër.

Sancho më parë regjistroi 50 gola dhe 64 asistime në 137 paraqitje për BVB.