Milan-Pulisic, ka një marrëveshje me lojtarin, por Chelsea kërkon 25 milionë!

Anësori amerikan dëshiron kuqezinjtë, por klubi londinez dëshiron të fitojë para nga transferimi, pavarësisht kontratës së tij në fundit të vitit 2024.

Milani e ka në dorë marrëveshjen me Christian Pulisic, jo ende atë me Chelsean, që kërkon 25 milionë. Lojtari ka pranuar marrëveshjen me kuqezinjtë, të cilët tani duhet të gjejnë një ekuilibër me klubin londinez.

Amerikanit i përfundon kontrata në vitin 2024, nuk ka marrë asnjë ofertë rinovimi dhe është pjesë e listës së transfertave të shumta, që parashikon kursi i ri i bluve.

Milani dhe Chelsea janë në kushte të shkëlqyera, marrëveshja Loftus-Cheek ka kënaqur të dyja palët dhe shanset për të gjetur një marrëveshje për transferimin e Pulisic janë.

Megjithatë, kuqezinjtë vazhdojnë të mbajnë një sy në pista të shumta alternative: nga transferimi i lirë Adama Traorè, i cili sipas asaj që raportohet nga Gianluca Di Marzio do të kishte shprehur preferencën e tij për klubin milanez ndaj Romës, deri te Samuel Chukwueze më i shtrenjtë, për të cilin Villarreali kërkon 30 milionë euro dhe për të cilin fillimisht do të duhej shitja e një prej lojtarëve jashtë BE-së në skuadër.