Dominik Szoboszlai do të zyrtarizohet sot si lojtar i Liverpoolit

July 2, 2023

Dominik Szoboszlai do të zyrtarizohet dhe prezantohet si lojtari i ri i Liverpoolit sot.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano thotë se Szobozslai ka nënshkruar kontratë me ‘Reds’ deri në qershor 2028.

Shuma e transferimit të tij është 70 milionë euro – që do shkojnë për ekipin e Leipzig.

Kujtojmë se Liverpooli poashtu ka arritur edhe transferimin e MacAllister në këtë merkato.

/GazetaBlic Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Tenori Ramë Lahaj ka një koment për situatën në Veri

Next Story

Konjufca: Deklarata Kushtetuese u bë zëri unitar i përcaktimit të vullnetit politik të popullit shqiptar

Latest from Sport

Go toTop