Di Maria drejt Benficas, zyrtarizimi i marrëveshjes çështje kohe

Di Maria është shumë afër transferimit te Benfica.

Sipas, Fabrizio Romanos, marrëveshja do të zyrtarizohet gjatë javës së ardhshme, shkruan GazetaBlic Sport.

Argjentinasi dëshironte vetëm kalimin te skuadra e Benficës, kurse tashmë kanë mbetur vetëm detajet dhe dokumentacionet që ky transferim të kompletohet.

/GazetaBlic Sport/