Shoferi e hapi derën, bie një person nga minibusi

Një person ka rënë nga minibusi në lëvizje si pasojë ka pësuar lëndime.

Sipas policisë, shoferi dyshohet se në mënyrë të pakujdesshme e ka hapur derën e minibusit.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK

“I dyshuari mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar minibusin, dyshohet nga pakujdesia ka hapur derën e minibusit  në mënyrë të pakujdesshme dhe për pasojë viktima mashkull kosovar ka rënë nga minibusi dhe ka pësuar lëndime. Viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK, ndërsa rastin në konsultim me prokurorin shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.