Komandanti i KFOR-it në Shkup, takon shefin e Inteligjencës maqedonase dhe ministren e Brendshme

Komandanti i KFOR-it, Angelo Ristuccia, sot në Shkup është takuar me ministren e Mbrojtjes së Maqedonisë së Veriut, Slavjanka Petrov dhe me drejtorin e Agjencisë së Inteligjencës së Maqedonisë së Veriut, Erolld Musliu, shkruan Express.

Siç ka bërë të ditur KFOR-I përmes një njoftimi për media, në këtë takim është folur për situatën në rajon, dhe Ristuccia ka falendëruar për angazhimin dhe kontributin e Maqedonisë së Veriut në KFOR.

“Ata diskutuan për situatën e përgjithshme në rajon dhe gjeneralmajor Ristuccia i falënderoi për angazhimin dhe kontributin e Maqedonisë së Veriut në KFOR”, thuhet në njoftim./Express/