Brozovic drejt Al-Nassr, arrihet marrëveshja me Inter

Brozovic është afër transferimit te Al-Nassr.

Inter dhe Al-Nassr kanë rënë dakord për çmimin e transferimit të tij, shkruan GazetaBlic Sport.

Siç raporton, Fabrizio Romano, Inter do të përfitojë 17-18 milionë euro nga shitja e 30 vjeçarit.

Marcelo Brozovic ka bërë 330 paraqitje për Interin që kur u transferua nga Dinamo e Zagrebit në verën e vitit 2016.