Barcelona ndërpret kontratën me Umtiti, francezi në kërkim të një skuadre

Samuel Umtiti nuk është më lojtar i Barcelonës.

Mbrojtësi francez, i cili luajti në formë huazimi për Lecce sezonin e kaluar, ka ndërprerë me konsensur kontratën me Brcelonën, që lidhte deri në sezonin 2025-2026.

Tani Umtiti është një lojtar i lirë dhe në kërkim të një skuadre të re.