Zyrtare: Kemal Ademi rikthehet në Superligën e Zvicrës

Futbollisti shqiptar, Kemal Ademi është rikthyer në Superligën e Zvicrës dhe ka firmosur kontratë me skuadrën e FC Luzernit.

27-vjeçari ishte në Rusi te skuadra e Khimki, por nuk kaloi mjaftë mirë pasi zhvilloi vetëm një paraqitje.

Ademi me Luzernin ka firmosur kontratë deri në vitin 2025.

Ai e njeh mjaftë mirë ligën e Zvicrës, pasi më parë ka qenë pjesë e Xamax dhe Baselit.

Kujtojmë që Kemal Ademi kishte refuzuar Kombëtaren e Kosovës para disa viteve dhe momentalisht nuk e përfaqëson asnjë shtet