Zyrtare: Dyshja e mbrojtjes fituan nga një trofe dhe largohen nga Bayern Munich

Skuadra e Bayern Munich ka larguar dy mbrojtësit, Joao Cancelo dhe Daley Blind.

Dy lojtarëve i është skaduar kontrata dhe largohen nga Bavarezët me një titull të fituar.

Cancelo është rikthyer në Manchester City, ku ka kontratë deri në vitin 2027.

Kurse mbrojtësi i Kombëtares së Holandës tashmë është pa skuadër dhe kërkon një aventurë të re.

Blind me Bayenin zhvilloi katër paraqitje, kurse Cancelo 15 paraqitje, bëri një gol dhe katër asiste.