Ruben Loftus-Cheek zyrtarisht lojtar i Milan

June 30, 2023

Ditën e djeshme u kap “mat” nga mediat dhe sot u konfirmua. Mesfushori anglez, Ruben Loftus-Cheek është lojtari më i ri i “kuqezinjve” të Milan, me këta të fundit që siguruan shërbimet e 27-vjeçarit nga “blutë” e Chelsea.

Pavarësisht se kartoni i tij vlerësohej në 25 milionë euro, “djajtë” e Milanos arritën të siguronin mesfushorin anglez me një ofertë prej 20 milionë eurosh, pagesë e cila do të ndahet në formulën 16 milionë baze + 4 të tjera bonus.

Ndërkaq, kujtjomë se, te Chelsea, 27-vjeçari kaloi plot 7 sezone, ku arriti të zbresë në fushë në plot 155 raste, duket siguruar dhe 13 gola. Përsa i përket trofeve, Loftus-Cheek ka arriti të fitojë 2 herë titullin e Premier League, 1 Botëror për Klube, 1 Superkupë Evrope dhe 1 EFL Cup. /abcnews.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Ledri Vula publikon këngën e re “Gjendja”

Next Story

Petkoviç: Prishtina nuk ka të drejtë të formojë ushtri dhe as të armatosë pjesëtarët e FSK-së

Latest from Sport

Go toTop