Mbrojtësi “Dardan” firmos me klubin gjerman

June 30, 2023

FC Magdeburg ka nënshkruar me Andi Hotin nga Interi, por ky i fundit ishte i huazuar në SC Freiburg II sezonin e kaluar.

Andi Hoti ka nënshtetësi zvicerane dhe të Kosovës, ku ka mbrojtur ngjyrat e Përfaqësueses së Kosovës për të rinj.

Mbrojtësi i kaloi vitet e tij të para në futbollin e të rinjve në FC Volketswil, FC Bauma dhe FC Zurich.

Në janar 2020, ai kaloi te Interi U17. Promovimi në ekipin U-18 pasoi në vjeshtën e të njëjtit vit. Ai luajti 41 ndeshje (dy gola, një asist) dhe tre ndeshje në Uefa Youth League për ekipin e të rinjve të Interit. Ai ishte gjithashtu u shpall kampion italian i të rinjve me Interin.

Në verën e vitit 2022, Andi Hoti u huazua te SC Freiburg II në divizionin e 3-të.

Për të ishte eksperienca e parë në futbollin e të rriturve. Ai zhvilloi 23 ndeshje (një gol, një asistim), ku skuadra e tij Freiburg II përfundoi si e dyta.

Qendërmbrojtësi ka tetë paraqitje për Kosovën U21.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Sofja nuk ka kushte të reja për Shkupin, ajo insiston në atë që është rënë dakord

Next Story

​Konjufca: Ndryshimet shoqërore ndodhin me angazhimin e të gjithë shoqërisë

Latest from Sport

Go toTop