Cuadrado përshëndetet me fansat e Juventusit me një letër emocionuese: Nuk është lamtumirë

June 30, 2023

Juan Cuadrado është larguar nga Juventusi si lojtar i lirë pasi kontrata e tij nuk u rinovua nga “Zonja e Vjetër”.

Kolumbiani kishte diskutuar një marrëveshje të re të mundshme, por nuk ishte në gjendje të binte dakord për kushtet dhe tani është larguar pas tetë vitesh në Torino, transmeton GazetaBlic Sport.

Cuadrado tha lamtumirën në rrjetin e tij në Instagram dhe e filloi mesazhin duke cituar himnin e klubit të Juventusit.

“Historia e një dashurie të madhe. Kjo është ajo që më mbyll sot pas 8 sezonesh me fanellën e Juventusit.

“Ne fituam dhe festuam së bashku, të bashkuar për të kapërcyer edhe momente të vështira. Gjithmonë dhe vetëm për të mbrojtur këtë fanellë legjendare të Bianconerëve.

“Për të gjitha këto momente të veçanta, dua të falënderoj tifozët dhe klubin, një familje të madhe që nuk më lanë kurrë të jem pa dashuri dhe respekt.

“Dhe tani, pas 314 ndeshjeve dhe 11 trofeve të ngritura në qiell duke lavdëruar dhe nderuar Zotin, ka ardhur momenti për t’ju përshëndetur, edhe nëse nuk do të jetë kurrë një lamtumirë për Bianconerët.

“Faleminderit Juventus, ishte fantastike! Deri në fund!”

Ai fillimisht erdhi si huazim nga Chelsea në verën e vitit 2015 dhe përfundimisht e bëri lëvizjen e përhershme në 2017 për një total prej 26.8 milionë euro.

/GazetaBlic Sport/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous Story

Olta Gixhari dhe Luiz Ejlli në shtrat së bashku, dalin pamjet

Next Story

Kryeministri i Kroacisë i kërkon BE-së të jetë “me e balancuar” ndaj Kosovës

Latest from Sport

Go toTop