Tahiri ka një thirrje për Kurtin: Kosovës po i vijnë ndëshkim pas ndëshkimi

Ish kryenegociatorja e dialogut, Edita Tahiri, ka thënë se Kosovës po i vijnë ndëshkim pas ndëshkimi dhe kjo është keq për të

Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Kurti duhet t’i lërë ankesat dhe t’i heq arsyet që sollën ndëshkime nga SHBA dhe BE.

Postimi i saj i plotë:

Ndeshkim pas ndeshkimi-keq per Kosoven! Kurti ti lere ankesat por ti heq arsyet qe sollen ndeshkime nga Amerika dhe BE.